משפחה חילונית – כך תדעו מי זה רבי מאיר בעל הנס

סיפורו של רבי מאיר בעל הנס הוא סיפור מדהים ומופלא שהביא אותו להיות גדול התנאים בדורו. רבי מאיר גם היה תלמידו האהוב ביותר על רבי עקיבא וידועה כי היה יושב לידו בראש השולחן כאשר זה היה מלמד. עד היום עשרות אלפי יהודים עולים לקברו של התנא הקדוש בטבריה כדי להתפלל לסגולות וישועות בשמו של רבי מאיר שזכותו עומדת לעד לעם ישראל. משפחה חילונית ממוצעת ספק אם מכירה את רבי מאיר בעל הנס אולם למי שחשובה המורשת היהודית וההיסטורית של עם ישראל ולמי שרוצה לזכות בסגולות וישועות בזכותו של התנא הצדיק טוב ייעשה אם ילמד ולו מעט אודות רבי מאיר בעל הנס ואף יגיע לביקור בקברו.

על רבי מאיר בעל הנס ומשפחתו:

רבי מאיר הוא גדול התנאים בדורו (דור רביעי לתנאים). הוא מזרע נירון. נירון היה שר גדול בצבא הרומי וכאשר נשלח על ידי הקיסר להרחיב את ירושלים הוא פגש תינוק שבעקבות משפט שאמר לו התינוק הבין שהקב”ה מגן על ירושלים. הוא ברח מהצבא הרומי, עלה לישראל וחי גם הוא תחת חסות כנפי השכינה. מזרעו יצא רבי מאיר בעל הנס. רבי מאיר נולד בשמו רבי נהוראי אולם חידשו את שמו שכן האיר את עיניהם של חכמים בהלכה. סיפורו המדהים ומהלך חייו הופכים אותו להיות אחד מגדולי התנאים בהיסטוריה של עם ישראל. רוצים לגלות עוד אודות רבי מאיר בעל הנס? אודות האופן שבו הוא נקבר? מדוע הוא נקרא בעל הנס? ומהי זכותו שעומדת לעד לעם ישראל? הגיעו לביקור בקברו של הצדיק בטבריה עם כל המשפחה.

סיור משפחתי/קבוצתי בקבר רבי מאיר:

קבר רבי מאיר בעל הנס מורכב מכמה מבנים וחלקים הנמצאים בטבריה במקום קבורתו של רבי מאיר. בפתח המערה תוכלו לשאת תפילה וללמוד עוד אודות חייו של רבי מאיר. במקום תוכלו לסייר גם בישיבת אור תורה, בכולל האברכים ובבית המדרש. הישיבה מתחזקת את המקום ומארחת באהבה ומסירות את האורחים המבקרים במקום מדי יום ולאורך השנה כולה. במקום כדאי לתת תרומה ולהתפלל לישועות שלכם ושל קרוביכם או לבקש תפילות וברכות בהן מזכירים את שמות התורמים ומבקשים לעזרתם.

הסיור יכול לכלול תפילות וכמובן שתוכלו גם להגיע לשיעור תורה במקום ולהגדיל את הזכות שלנו באירוח שלכם. מומלץ להתקשר ולקבוע יום ושעת הגעה ולקבל מידע נוסף אודות הפעילויות במקום ומה כולל הסיור. כמו כן לא כדאי לקבוע בימים בהם מתקיימים הילולות או אירועים גדולים במקום בשל הצפיפות וכמות האנשים במקום ואי היכולת שלכם לחוות לראשונה וללמוד אודות רבי מאיר בעל הנס. על אף שהילולות הן דרך נהדרת להכיר בעוצמת הדת, האחדות, הקב”ה וקדושתו של התנא הקדוש, הרי שמשפחה חילונית שלומדת עתה לראשונה על רבי מאיר בעל הנס טוב שיבואו בנחת ובשלווה.

כללי