רכישת צמיגים אונליין

החלפת צמיגים מתבצעת בתדירות ממוצעת של אחת ל-4-5 שנים. בנוסף, אפשר להחליף צמיגים בגלל בלאי, שחיקה ונזקים וניתן גם לעשות את זה בעקבות הנחיית בוחנים במכוני הרישוי השנתיים. בכל מקרה, החלפת צמיגים היא גם פעולה מורכבת שדורשת היכרות עם ההבדלים בין האפשרויות שעל הפרק.

דרך אחת לבדוק לעומק את ההבדלים בין צמיגים היא לבקר בפנצ’רייה שמתמחה בנושא. בערים גדולות אפשר למצוא בקלות פנצ’ריות כאלה, כמו למשל פנצריה בראשון לציון, חולון ותל אביב, בעוד בערים קטנות ייתכן ויתעורר צורך בנסיעה קצרה.

דרך אחרת לחסוך בהוצאות היא לרכוש את הצמיגים אונליין. ברוב המקרים, צמיגים שנרכשים אונליין יהיו זולים יותר בהשוואה לאלו שנמכרים בחנויות. בנוסף, אפשר להתייעץ עם נציגי פנצריה בראשון לציון לדוגמא ולהשתמש במידע שהם נותנים כדי להזמין את הצמיגים אונליין.

איך בוחרים צמיגים לרכב?

רכישת צמיגים אונליין או בפנצ’רייה מבוססת פחות או יותר על אותם שיקולים. הנה למשל כמה טיפים שיכולים לעזור לרכוש את כל סוגי הצמיגים, בלי קשר למקום שדרכו עושים זאת:

א. הגדרת סוג הצמיג המבוקש – בשלב הראשון כדאי לחלק את הצמיגים השונים לקטגוריות. במסגרת החלוקה לקטגוריות, משווים בנפרד בין צמיגי נוסעים, צמיגי טיולים וצמיגי ביצועים. מבחינת מפרט, הגדרת סוג הצמיג חשובה כי היא קובעת מה יהיה החתך של הצמיג ולאיזה תנאי נסיעה הוא יתאים.

ב. התאמה לדרישות היצרן – בשלב השני ניתן לבדוק איזה צמיגים בתוך כל קטגוריה מתאימים לדרישות של היצרן. הדרישות של היצרן מופיעות בספר הרכב או אצל היבואן הרשמי, אך ניתן לברר אותן גם מול פנצריה בראשון לציון או בכל עיר גדולה אחרת.

ג. הגדרת תקציב – יש פערים של עשרות אחוזים בין סוגי צמיגים דומים. אם רוצים לשמור על הבטיחות בלי להתפשר על האיכות, צריך להגדיר את התקציב מראש.

לסיכום, ברכישת צמיגים אונליין משווים בין הדגמים לפי סוגים ומקבלים המלצות בכל קטגוריה. בכל מקרה, גם בעת בחירת פנצריה בראשון לציון או בכל עיר אחרת – חשוב לוודא התאמה של הצמיג לסוג הרכב ולדרישות הנהג.

כללי