תמ”א 38 בירושלים

אחרי עשורים שלמים בהם חיו אנשים בבתים מיושנים, רעועים ולעיתים אף כאלה שנושאים בתוכם סכנה בטיחותית מבנית, החליטה הממשלה על תכנית ייחודית ומקיפה לחיזוק מבנים כאלה בכל רחבי הארץ. תכנית זו שזכתה לכותרת תמ”א 38, מיועדת לחזק מבנים מפני רעידות אדמה באמצעות חיזוק היסודות על פי הסטנדרטים החדשים בעולם הבנייה. יחד עם זאת, ככל שעבר הזמן החלה להתגבש ההבנה שאם כבר מבצעים שיפוץ יסודי למבנה, אפשר לשלב בו גם שיפוץ אסתטי ומבני, שיעניק למבנה מראה חדש ולא רק חוזק. תמ”א 38 בירושלים מיושמת על כן במסגרת התכנית של התחדשות עירונית בירושלים, תכנית המיועדת להעניק לירושלים פנים חדשות, ולאורך זמן להיפטר מכל המבנים הישנים והלא בטוחים ולחדש את פני העיר.

תמ"א 38 בירושלים

כיצד נכנסים לתכנית תמ”א 38 בירושלים?

השתלבות בתכנית תמ”א 38 בירושלים כרוכה במספר שלבים, שהראשון שבהם הוא זכאות לתכנית מטעם משרד השיכון. במשרד השיכון יושבות וועדות ייעודיות, שתפקידן הוא לבחון את המבנים השונים בכל רחבי הארץ, ולהחליט מי מהם זכאי להשתתף בתכנית. מרגע שזכיתם בזכאות לכך, תוכלו להזניק את התהליך שבסופו תיהנו מבית מחודש ומשופץ לחלוטין, שאינו דומה בדבר למבנה המיושן בו אתם מתגוררים כעת. יחד עם זאת, זהו השלב בו אתם רוצים להקדיש זמן, לימוד ותשומת לב לכל מה שאתם עושים, ומומלץ גם להסתייע באיש מקצוע שמייצג אתכם באופן בלעדי, ושיש לו אינטרס בכך.

עבודה עם קבלנים ויזמים

תמ”א 38 בירושלים במסגרת התחדשות עירונית בירושלים, היא תכנית שיפוץ נרחבת למבנה שלא אתם צריכים לממן. המימון מגיע למעשה ממתן זכויות בנייה לקבלן המבצע, לבניית מספר יחידות דיור בראש הבניין. בסוף הפרויקט, יכול הקבלן למכור את הדירות ברווח, וליהנות מרווח על הפרויקט כולו. המטרה שלכם היא לבחור את הקבלן הנכון, את היזם הנכון ואת החברה שתנהל עבורכם את הפרויקט כולו, בעיקר לאור העובדה כי מאז הזנקת תכנית תמ”א 38 ברחבי הארץ, נכנסו אל התחום הרבה אנשים שמעולם לא עסקו בנושא, ולא תמיד יש להם את המושג המקצועי הנדרש.

 

קודם כל נציג

קודם כל השיגו לעצמכם נציג אישי, ולשם כך כדאי לפנות לעורך דין מקרקעין, שייצג אתכם מול כל הצדדים איתם אתם באים במגע. בהמשך לכך, ובסיוע עורך הדין, מצאו את חברת הביצוע שתהיה אחראית על ביצוע הפרויקט, ובהיבט זה כדאי למצוא חברה מנוסה ומקצועית, בעלת מוניטין ובעלת היכרות עם כל הנושא של תמ”א 38 בירושלים כמו גם התחדשות עירונית בירושלים.

נדלן